Reverse Osmosis Avantajları

Reverse osmosis sistemleri günümüzde su arıtma sistemlerinde kullanılan en kaliteli su arıtma tekniğidir. Bu teknikle arıtılan su içerisindeki tüm virüs, bakteri ve diğer maddelerden arınmaktadır. Reverse osmosis ile su arıtma sistemleri evsel kullanımdan endüstriyel amaçlı kullanımlara kadar her ölçekte kullanılabilen sistemlerdir.

Reverse Osmosis Nasıl Çalışır?

Reverse Osmosis su arıtma sistemlerinde su yüksek basınç altında yarı geçirgen bir membran tabakasından geçirilmektedir. Bu membranlar çok küçük gözeneklere sahip ve istenmeyen hiçbir maddenin geçmesine izin vermeyecek bir yapıdadır. Suya uygulanan basınç ile saf su membranın diğer tarafına geçerken suda bulunan yabancı maddeler besleme kaynağındaki su vasıtasıyla membran yüzeyinden süpürülür. Tamamen otomatik şekilde işleyen bu teknikle istenen kalitede ve özellikte su elde edilmiş olur.

İçme Sularında Reverse Osmosis

İçme sularında kullanılan reverse osmosis sistemlerinde ayrıca alkali filtre de takılabilmektedir. Alkali filtreler suyun ph değerini yükselterek çok daha sağlıklı bir su sağlanmaktadır. Bilindiği üzere yüksek ph seviyesine sahip alkali su sindirimde ve kilo vermede etkilidir.

Sanayide Reverse Osmosis

Sanayide üretim ve işleme aşamalarında suyun saflaştırılması, ağır metallerden arındırılması ve deniz suyu gibi tuzdan arındırılması gerektiği durumlarda reverse osmosis sistemi kullanılmaktadır. İstenen suyun özelliklerine göre suyu ön arıtmaya tabii tutmak da gerekebilir. Ön arıtma işlemlerinde ise su yumuşatma ve diğer bazı filtreleme işlemleri yapılması gerekebilir.

Reverse Osmosis Etki Oranları
Reverse Osmosis Etki Oranları
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s