Reverse Osmosis Su Arıtma Filtreleri

Reverse osmosis su arıtma filtreleri periyodik olarak değişmesi gereken filtrelerden oluşmaktadır. Bu filtreler cihaz ömrü boyunca belli aralıklarla değiştirilir. Bu filtreler hakkında bazı bilgiler paylaşmaya çalışacağız.

Tortu Filtresi

Su içerisinde topaklaşmış tortu ve kireç gibi maddeleri tutan filtrelerdir. İlk aşama filtresi olduğundan en çok kirliliğe maruz kalan filtredir ve 6 ayda bir değiştirilmesi önerilmektedir. Filtrenin tam ömrü 1 yıldır ancak kaliteli su için 6 ayda bir değiştirilmesi daha sağlıklı bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

Karbon Filtre

Su içerisindeki kötü kokuya sebep olan klor gibi maddeleri sudan uzaklaştırmak için kullanılır. Emici özelliği ile klor vb. maddeler karbon filtre tarafından emilmektedir. 2 yıllık kullanım ömrü vardır ancak her yıl değiştirilmesi önerilmektedir.

Membran Filtre

Reverse osmosis sisteminin en önemli bileşenidir. Bu filtre çok küçük gözenekleri sayesinde içerisinden su dışında hiçbir maddenin geçmesine izin vermez. Ortalama ömrü 2 yıldır ancak karbon filtre gibi her yıl değiştirilmesi önerilmektedir.

Reverse Osmosis Filtre Setleri

Filtre setleri tüm filtrelerin birarada bulunduğu paketlerdir. Tek tek uğraşmak istemeyenler için her özellikle setler bulunmaktadır. Genel olarak içerisinde tortu filtresi, karbon filtre ve membran bulunmaktadır. Reverse osmosis su arıtma cihazı filtrelerine ihtiyaç duyanlar için tercih edilebilir bir seçenektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s